PROKLETÍ TEMNÝCH RODŮ - 6.Kapitola

25. ledna 2007 v 20:32 | ANABELLA |  fanfiction-prokleti
6. KAPITOLA
ČAS LETÍ
Je velice zvláštní, jak čas letí, vždy když má člověk, co dělat. Ani jsem si neuvědomila, že se září přehouplo v říjen a čekal nás první famfrpálový zápas. Myslím si, že létám velice dobře, ale do kolejního družstva jsem se nepřihlásila. První zápas sezony hraje vždy Nebelvír proti Zmijozelu. No, můžu říct, že jsem se velice těšila na to, jak Draco vyklepne frajera Pottera. Bohužel se Draco zápasu neúčastnil. Byl poslední dobou nějaký jiný, jako by ho něco tížilo. Několikrát jsem se ho ptala, co se děje, ale vždy mou otázku přešel mlčením.
Před cestou na hřiště jsme si vyměnili s Nebelvírskými pár urážek - ostatně jako každý den, ale moc nám to nepomohlo. Ten zmetek Potter chytil zlatonku dřív, než náš chytač, takže žádná oslava nebyla.
Všichni jsme se těšili na návštěvu Prasinek. Blaise Zabini mě pozval, ať jdu s ním. Tak jsem mu oznámila, že půjdeme ze Zmijozelu nejspíš všichni a že se můžeme někde potkat a dál si něco k pití.
Druhý den ráno mě vzbudil Draco jekotem, že už mám konečně vstávat, jinak přijdeme pozdě. Tak jsem vylétla z postele takovou rychlostí, že jsem se málem přizabila. Když jsem se v klidu upravila a nasnídala, vyšli jsme. Sice nebylo nijak přehnané vedro, ale počasí bylo celkem pěkné, tak nám cesta rychle uběhla. Prošli jsme pár obchodů a rozhodli jsme se, že se zastavíme u Tři košťat. Najednou mě někdo chytil za rameno a já strnula.
"Těší mě, že vás vidím také mimo školu, slečno Malfoyová!" řekl muž za mnou.
Pomalu jsem se otočila a usmála jsem se: " Mě také pane profesore, nechcete si dát s námi skleničku?"
"Pokud vám to nevadí, chtěl bych si s vámi pohovořit o samotě." Můžeme se jít projít?" zeptal se.
"Jistě, pojďme k Chroptící chýši, už jsem o ní slyšela, ale ještě jsem tam nebyla."
Když jsme byli v polovině cesty, tak jsem se otočila: "Stalo se něco, Severusi?" zeptala jsem se se zájmem v hlase.
"Ano, stalo, chtěl by tě poznat Pán zla" řekl to hlasem, který byl úplně lhostejný.
"Cože" vyjekla jsem. "To mi říkáš jen tak?" trošku jsem se zamračila.
" A jak ti to mám říct? Žádná dramatická událost to není!" podíval se mi zpříma do očí.
"Fajn, kdy ho mám poznat?" odpověděla jsem zpříma.
" Tvůj otec bude pořádat vánoční ples v Malfoy Manor, jako každý rok a tam se Pán zla objeví. Ty máš tyhle večírky tak ráda, tak se můžeš těšit." Ušklíbl se.
"No, ano, tyhle večírky vážně velice miluji". Odvětil jsem ironicky.
"Měli bychom se vrátit, Draco o tebe bude mít jistě starost." odpověděl mi, otočil se a směřoval zpátky do vesnice.
Celou cestu jsme neprohodili ani slovo. Když jsme se loučili tak řekl jen:
" Nashledanou slečno".
Vrátili jsme se do školy a mě se v noci zdálo, že mě honí Pán zla s nožem v ruce a Severus se tomu šíleně chechtá. No, zajímavý sen!:o)
A tak pomalu nastal den prázdnin. Krbem jsme se s Dracem dostali do Příčné a odtud do Malfoy Manor. Příprava na večírek byla v plném proudu. Otec nás celkem přívětivě přivítal a měl radost z našich studijních úspěchů. Narcisa Draca bouřlivě objala a mě řekla jen, že mě ráda vidím, takovým tónem, že jsem se divila, že mě nezabil. Když jsem se ráno vzbudila, měla jsem tam opravdu hodně velkou nadílku. Dostala jsem nějaké oblečení, šperky, pár knih zaměřených na zaklínadla a lektvary černé magie a snad největší radost jsem měla z nového koštěte. Otec mi koupil Kulový Blesk. Nechtěla jsem ani věřit svým očím, když jsem ho rozbalovala. Možná se mi snaží vynahradit vánoce, kdy jsme spolu být nemohla. Dostala jsem však ještě jeden dárek, který mě velice překvapil. Když jsem rozbalila poslední balíček, ležel v něm stříbrný řetízek s přívěskem zvláštního tvaru a celý zářil. Byl u něj jen krátký vzkaz.
Tento přívěsek patřil krásné Elfí královně Awring.
Má ho nosit ta, která se jí krásou vyrovná.
Je to ochranný amulet..
Severus
Já sama jsem mu poslala také dárek. Byl to taktéž řetízek s přívěskem ( telepatie), řetízek byl z chirurgické oceli (mudlovský vynález), s přívěskem ve tvaru měsíce. Vypadal velice elegantně a já prostě neodolala. Až přijede na večírek, tak z něj musím vymámit, jak se mu líbil. Otec říkal, že jsem velice dobrý manipulátor a on se v tom vyzná, tak mu musím věřit.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliska Eliska | E-mail | Web | 21. dubna 2008 v 15:25 | Reagovat

pekny...fakt poklona pises moc hezky:)zaujal me ten amulet od snapa...:)

2 luckily luckily | Web | 5. srpna 2008 v 10:45 | Reagovat

hezká kapitolka... docela mě udivilo, že nedělala větší scény, když jí Sevie řekl, že ji chce poznat Pán Zla.. a ten řetízek od něj je moooc hezký!!;)

vážně se ti to povedlo!;)

3 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 12. srpna 2009 v 19:03 | Reagovat

Opět mi to připadá krapánek rychlé. Chápu že měla spoustu starostí s učením, na druhé straně jsi mhola víc rozvést její vztah s Dracem. Připadá mi velice kolísavý. Její reakce na setkání s Pánem zla je velmi pěkně napsaná. Vždyť co by na něco takového taky mohla říct, že? :) Taky se mi líbí ty náznaky mezi ní a Snapem :)

4 Zake Zake | Web | 10. srpna 2010 v 9:06 | Reagovat

hezký sen xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.