Draco Malfoy

14. února 2007 v 17:43 |  HP SVĚT
Draco Malfoy
Draco Malfoy se narodil v čistě kouzelnické rodině.Jeho matkou je Narcissa Malfoyová (Blacková) a otec Lucius Malfoy.Oba jeho rodiče sympatizují s Voldemortem a opovrhují mudly a nebo kouzelníky s "nečistou krví".Má velmi dobrá vztah s matkou.
Draco začal chodit do Bradavic a jeho kolejí se stal Zmijozel.Patřil mezi oblíbence Severuse Snapea,ředitele jeho koleje.Je pyšný na svou čistou krev, nemá rád mudly a velmi touží po moci a slávě. Jeho otec je Smrtijeda pracuje pro temného pána lorda Voldemorta. Sám Draco je také Voldemortovým příznivcem.
Již od prvního roku v Bradavicích je neklamným nepřítelem Harryho Pottera,Hermiony Grangeové,Rona Weasleyho a ostatních žáků Nebelvíru i jiných kolejí. Draco Malfoy se neustále snaží dostat trojici hlavních postav (Harryho, Rona a Hermionu a někdy jejich další přátelé) do problémů. Většinou se mu daří prostřednictvím Severuse Snapea strhnout Nebelvírubody i za nevýznamné nebo nejasné prohřešky. Díky profesorce McGonagallové ředitelce Nebelvírské koleje a zároveň zástupkyni ředitele Albuse Brumbála se však Harrymu, Ronovi a Hermioně daří vymotat z velikých i malých průšvihů jen s odečtenými body nebo školním trestem. Při činnech, za které by je Severus Snape rád nechal vyloučit z Bradavic, se jich přes svou přísnost většinou zastane.
I když Draco často dává najevo nadřazenost, v krizových situacích se projevuje jako strašpytel, např. v prvním díle Harryho Pottera při školním trestu v lese, kdy utekl před postavou v kápi.
V šestém díle se přidá místo otce ke smrtijedům,opraví magický průchod a tím dostane Smrtijedy do bradavic.Sám se pokusí splnit úkol,který dostal od lorda Voldemorta a to zabít Albuse Brumbála.
Nakonec vypadá,že si to Draco rozmyslel a ředitele nezabije,jenže přišli ostatní smrtijedi.Nakonec Brumbála opravdu nezabil udělal to za něj Snape.Poté všichni smrtijedi z Bradavic prchají...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.