Lord Voldemort

14. února 2007 v 17:21 |  HP SVĚT
Lord Voldemort - Tom Rojvol Riddle
Lord Voldemort je jen jméno, které si Tom Marvolo Riddle,Jr. (Tom Rojvol Raddle) zvolil za své, protože jméno svého mudlovského otce nenáviděl.
Narodil se 31. prosince 1927. Byl studentem Bradavic a chodil do Zmijozelu v letech 1938-1945.
Jeho otec byl mudla, jmenoval se Tom Raddle a jméno Marvolo má po svém dědovi, který byl přímým potomkem Salazara Zmijozela. Rodina jeho otce i matky bydlela na Malém Visánku.
Jeho matka se jmenovala Merope Gaunt. Merope, milovala Voldemortova otce, ale ten si jí ani nevšiml, takže pro něj namíchala Nápoje lásky, ale když už s ním utekla z domova a byla těhotná, rozhodla se že je ta správná chvíle a přestala mu nápoje míchat. Ten se vzpamatoval a odešel od ní. Ona se rozhodla, že už nikdy nebude čarovat a chvíli po tom, co Toma porodila a dala mu jméno - zemřela.
Své dětství trávil v dětském domově. Byl velmi samostatný. Dokázal zvířatům říkat, co mají dělat a ona ho poslouchala.
Byl skvělým studentem a u většiny profesorů byl velmi oblíbený. Kromě Brumbála, který ho podezříval a nikdy mu docela nevěřil.
Když byl ve škole otevřel Tajemnou komnatu a kvůli němu zemřela Ufňukaná Uršula, tenkrát to svedl na Hagrida a toho pak vyloučili. Díky tomuto získal cen za Mimořádné služby škole. Byl prefektem.
Když opustil Bradavice začal pracovat na Obrtlé ulici v obchodě Borgin and Burke´s.
Chtěl se stát učitelem Obrany proti Černé magii v Bradavicích, Brumbál to nedovolil. Stal se lordem Voldemortem, lidé se báli vyslovit jeho jméno a mluvili o něm jako o Vy-víte-o-kom.
Se svými Smrtijedy se byl (je?) nejhorším černokněžníkem všech dob.
Profesor Slughorn mu ještě ve škole řekl, co jsou to Horcrux a on toho využil. Byl posedlý nesmrtelností. Když se tedy pokusil zabít malého Harryho, a jeho kletba se obrátila proti němu , nezemřel, jen ztratil své tělo.
Svou duši rozdělil na sedm částí.
Vyhraje zlo? nebo snad dobro? nebo nevyhraje nikdo? a co takhle oba?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 roxym roxym | Web | 14. února 2007 v 17:25 | Reagovat

jasny .. voldemord a harry se dohodnou a nejak to dopadne:D:D??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.