Nymfadora Tonksová

17. dubna 2007 v 17:11 |  POSTAVY K PROKLETÍ
Nymfadora je pravděpodobně narodila roku 1973.Pochází z napůl kouzelnické rodiny (i když někde se píše,že i její otec byl čaroděj narozen v mudlovské rodině).Její matka byla Andromeda Blacková-Tonksová a otec Ted Tonks,mudla.Andromeda byla kvůli tomuto manželství vypálena z gobelínu rodiny Blacků. (Takže Krátura senecítí povinna plnit její rozkazy).To znamená, že tety Tonksové jsou Narcissa Malfoyová a Bellatrix Blacková, ač si to kterákoliv chce či nechce přiznat.Také je příbuzná Síriuse (její matka byla Síriovou nejoblibenější sestřenicí).
Nymfadora odmalička nesnáší své křestní jméno a proto si nechává říkat Tonksová.
Narodila se jako metamorfomág.To znamená,že podle libosti může měnit svůj vzhled.Nymfadora je popisována jako žena s bledým srdcovitým obličejem a jiskrnýma očima. Barva jejích vlasů je často extravagantní (býva viděna s růžovými či fialovými vlasy). Tvar jejího nosu je, mimo jiné, také proměnlivý.
Nymfadora studovala v Bradavicích a patřila do koleje Nebelvír.O jejím studiu toho moc nevíme. Podle svých slov však nikdy nebyla jmenována prefektkou, protože ji k tomu chyběly "některé nezbytné kvality",především sebeovládání.Musela však být velmi schopná student, protože stát se bystrozorem vyžaduje skvělé známky v hodně předmětech.
Fénixův řád:,,Požadují se OVCE minimálně z pěti předmětůa neuznává se horší známka než nad očekávání.Pak byste musel na úřadu bystrozorů absolvovat řadu velice přísných psychologických testů a talentových zkoušek.Volíte velice nesmírně náročnou profesní dráhu,Pottere,přijímají jen ty nejlepší.Mám dojem,že v posledních třech letech nepřijali vůbec nikoho."
Předměty ze kterých se musí složit OVCE pokud chcete být bystrozor:Obrana proti černé magii,přeměňování,kouzelné formule,lektvary...
Poté co v létě 1988 opustila Bradavice, rozhodla se Tonksová pro studium na Bystrozora, kde strávila 3 roky. Při studiu na bystrozora hodně používala svou metamorfomágickou schopnost.("Měla jsem nejlepší známky ze schovávání a převleků, aniž jsem se musela učit."). Bohužel je také dost neohrabaná a díky tomu má problémy při tajném sledování.
Momentálně je ve službách Fénixova řádu.
V původním řádu nebyla, protože byla ještě moc mladá. Tonksová byla i členkou skupiny, která pomohla Harrymu utéct od Dursleyů.
Během boje na Oddělení záhad Tonksová vyslala na Smrtijedy spustu kleteb, ale také byla několikrát těžce zasáhnuta a zraněna. Ze zranění se léčila v nemocnici u Sv. Munga. Byla však dostatečně vyléčena, aby se mohla spolu s Lupinem a Moodym setkat s Harrym na nádraží King's Cross.
Když ji ale několik měsíců potom viděl Harry v Doupěti, bylo zřejmé, že je nešťastná. Její vlasy byly hnědé a vypadala unaveně, dokonce i nemocně. Harry si původně myslel, že se obviňuje za Siriovu smrt, ale později zjistil, že je to proto, že je zamilovaná do Lupina.

Během Harryho 6. roníku v Bradavicích byla umístěna do prasinek spolu s dalšími řemi Bystrozory.
Nymfadora je popisována jako nešikovná mladá žena,která je velmi přátelská a vychází s většinou členů Fénixova řádu a i se studenty.
V šestém díle jsme se dozvěděli,že její patron se změnil na velké čtyřnohé zvíře.Lupin si myslel, že se změnil, protože zažila vážný šok.
Je zamilovaná do Remuse Lupina.Tonksová je sestřenice draca Malfoye.
Její koště je Kometa 260,poslouchá populární hudbu (usuzujeme podle trička skupiny Sudičky)
Mladá Nymfadora
Starší Tonksová
Nymfadora ve Fénixově řádě
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leeenilka Leeenilka | 5. září 2007 v 18:35 | Reagovat

a já to dopovím..Ale kdo chcetě být překvapený tak to nečtěte

vdá se za Remuse Lupina a narodí se jí syn Tedd...V bitvě o bradavice bohužel s Remusem příjde o život....Tedda tedy bude vychovávat její matka...Harry Teddymu pujde za kmotra...

2 DeNa DeNa | 29. srpna 2008 v 20:23 | Reagovat

jo a to v závorce je dobře: její táta je kouzelník z mudlovské rodiny. vím to na 100% ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.