PROKLETÍ TEMNÝCH RODŮ - 8. KAPITOLA

31. května 2007 v 21:19 | Anabella |  fanfiction-prokleti
8. KAPITOLA
ROZHODNUTÍ.
Ráno jsem se vzbudila a nevěděla jsem kde jsem. Snažila jsem se zaostřit pohled, a zjistila jsem, že ležím v posteli, ve svém pokoji a s námahou jsem si v mysli přehrávala včerejší události. Bohužel jsem si vybavovala i tu nejmenší vzpomínku.
V tom vlétl do pokoje Draco. "Belo vstávej, otec nás chce okamžitě vidět. "
Rychle jsem vyletěla z postele a zaplula do koupelny.
"Draco, řekni mu, že se zkulturním a letím do pracovny."
Poslední co jsem zaslechla bylo slovo "dělej" a bouchnutí dveřmi.
Po ranní hygieně se mi trošku ulevilo a rozhodla jsem si na sebe vzít jen modré džíny a černé pohodlné tílko. Zaklepala jsem na Draca a spolu jsme se vidali k pracovně. Po cestě mezi námi nepadlo ani slovo. Cítila jsem z Draca stejné napětí, které mi připomínalo mé vlastní. Zaklepali jsme a vešli.
Otec se na nás bez většího zájmu otočil a oba nás provrtával pohledem.
" Dnes odpoledne bude napadená Příčná ulice a vy půjdete s námi. Tady máte pláště a masky." Pronesl svým chladným hlasem a ukázal na smrtijedské oblečení.
" Co - cože? " Vysoukala jsem ze sebe.
Draco jen konsternovaně hleděl před sebe a nevydal ani hlásku.
" Není ti snad něco jasného Anabello? " Otec nebezpečně přimhouřil oči.
" Ne, já jen, nečekala jsem, že se k vám přidáme takhle brzy. " Snažila jsem se to nějak zamluvit.
" Oba dva jste skoro dospělí a především nebudete bojovat. Budete pozorovat jak to při podobných útocích chodí. Pán si to přál a vy to samozřejmě s radostí uděláte, že? " Ušklíbl se.
" Jistě otče." Odpověděli jsme oba dva najednou.
" Dobrá, běžte se připravit do svých pokojů." Vzali jsme si věci a šli jsme po schodišti nahoru. Já se probrala první:
"Draco, pojď prosím tě napřed ke mě do pokoje, ano? " Udiveně na mě pohlédl a vydal se spolu se mnou k mému apartmá. Sedli jsme si do mého přijímacího salónku a chvíli jsme se jen tiše pozorovali.
" Já tohle nemůžu udělat. " Promluvila jsem jako první a on se na mě jen zděšeně podíval.
"Zbláznila ses? Otec tě zabije, jestli nepůjdeš s námi. " Chvíli jsem přemýšlela.
" Draco, myslíš, že o tomhle ví Severus? " Zeptala jsem se opatrně.
" Je na nějaké misi, takže o tom rozhodně neví. " Ušklíbnul se.
" Musíme něco udělat? Budu potřebovat tvou pomoc." Vykřikla jsem.
" A co chceš jako dělat? Jít za Brumbálem a říct mu, že se něco chystá? Uvědomuješ si, že můžou otce zatknout? " Vyjel na mě.
" Jo, jdu za Brumbálem a ty mě budeš krýt. " Vyhrkla jsem.
"Ty jsi se vážně zbláznila Belo, pokud se to někdo dozví, tak jsi mrtvá. "
" U Merlina, Draco, pokud se to nikdo nedozví, tak zemře spoustu lidí!" " Dá se tady někde najít nehlídaný krb? "
Vytřeštil na mě oči. " Já se nemůžu otci vzepřít, co když použije Nitrozpyt? Zabije nás oba dva. A když ne on, tak pán Zla, nebo tvá matka."
Pevně jsem mu pohlédla do očí. " Já to musím udělat, Draco. Nechci být jako oni. Pomůžeš mi nebo ne? "
" Pokud jsi pevně rozhodnutá to udělat, tak ti pomůžu. V západním křídle je několik nepoužívaných místností, můžeš použít krb tam. Sám jsem ho občas použil, když jsem odtud chtěl zmizet. "
Usmála jsem se na svého bratra a uvědomila jsem si, že i pro něj to musí být těžké.
" Dobře, jdeme hned, čím dřív se to dozví, tím lépe. "
Převlékla jsem se do černých kalhot a černého trika. Když jsem byla hotová, tak jsme se společně vydali k opuštěnému křídlu domu. Ještě jsem v Západní části nikdy nebyla, bylo to tam ještě ponurejší, než v obývaných prostorech a to už je co říct. Domlouvali jsme poslední zbytky strategie. Jen jsem doufala, že se po mě nebude chvíli nikdo schánět. Ale i na tuto možnost jsme se připravili. Draco řekne, že se připravuji u sebe v pokoji na akci a nechci být ničím a nikým rušena. Naposledy jsem se na něj podívala, stoupla jsem si do krbu a nabrala do rukou Letax.
" Díky bratříčku " Usmála jsem se a on mi úsměv oplatil.
" Hodně štěstí, " zamumlal.
Z hluboka jsem se nadechla, jestli tohle nevyjde, tak to bude mít katastrofální následky. Věděla jsem, že krb u Severuse je odblokovaný, jen jsem doufala, že cestou nepotkám moc lidí. Po dalším nádechu jsem pečlivě vyslovila 6 slov. " Bradavická škola čar a kouzel, Severusova pracovna " V tu chvíli se semnou zatočil svět a vypadla jsem z krbu na druhé straně.
" Výborně, první část splněna, jsem v Bradavicích. " Řekla jsem si zlehka pro sebe.
Opatrně jsem se vydala k pracovně a snažila jsem se vyhýbat místům, kde bych mohla potkat mnoho studentů. Pár jsem jich na chodbách viděla, ale naštěstí to nebyl nikdo známý. Když jsem konečně udýchaná doběhla k pracovně ředitele, zadoufala jsem, že se heslo nezměnilo. Hned poté co jsem vyslovila: " Citrónová zmrzlina " se začal chrlič pohybovat. Naskočila jsem na schody a vyjela jsem až před dveře. Znovu jsem se nadechla, abych alespoň trošku předešla nervozitě a zaklepala jsem.
Po chvíli se ozvalo: " Dále! "
Otevřela jsem dveře a stanula jsem v té nádherné místnosti přímo naproti řediteli, který se na mě upřeně díval. Po chvíli se vzpamatoval a promluvil:
" Slečno Malfoyová, nemáte být náhodou doma na prázdninách? " Zeptal se mě mile. Trvalo mi jen okamžik než jsem se vzpamatovala pro změnu já.
" Pane řediteli, musíme si nálehavě promluvit. " Zašeptala jsem ze strachem v očích. Brumbál si mě pozorně prohlédl a vyčaroval mi proti sobě pohodlné křeslo.
" Posaďte se slečno a začnětě. Vidím, že se jedná o něco opravdu důležité, jinak by jste se asi nevrátila zpět do Bradavic a ještě v tomto oblečení. " Trošku sjem se zarazila a při zmínce o oblečení jsem pookřála. Bylo jasné, že Brumbálovi přijde tato situace a s ní mě odění velice zábavná. Když jsem však vyslovila svá první slova, tak se jeho výraz razantně změnil.
" Chystá se útok na jednu mudlovskou vesnici, pane profesore. " Vyhrkla jsem a divila jsem se, že to ze mě takhle bez obtíží vypadlo.
On mě jen pozorně sledoval a poté mě vyzval ať mluvím dál.
" Pane profesore, já, já vím, že bych tu neměla být, a že bych vám nic neměla říkat, ale já nemůžu, prostě se nemůžu dívat, jak někoho mučí. " Zašeptalal jsem a sklonila jsem hlavu.
" Slečno, vystavila jste se tímto činnem obrovskému nebezpečí a já vážně nevím, jak bych vám poděkoval, že jste to podnikla. Teď když tu Severus není, přišli jsme o důležité informace. Nebojte se, klidně mluvte dál. Nic se vám nestane. "
Vychrlila jsem ze sebe všechny informace o tom, jak nám otec s Dracem sdělil, co kde a kdy se chystá a to, že jsme byli přizváni, abychom se toho na rozkaz Pána Zla účastnili. On mě celou dobu pozorně sledoval a bylo vidět, že má radost, že jsem přišla.
" Slečno, nemusíte se bát, jelikož díky vám víme, co se v té vesnici bude dít, Řád se o to postará. Je mi líto, ale vy se toho budete muset účastnit, aby nikdo nezískal podezření, že jste zde dnes byla. Myslím si správně, že váš bratr vás nyní kryje, že? " Jeho oči pobaveně jiskřili.
" Ano profesore, ani já ani on se nechceme těchto zábav účastnit. "
" Dobře slečno, potřebuji ale vědět ještě jednu věc. Ovládáte vy a váš bratr Nitrozpyt? "
" Já ano a Draco má také nějaké základy. Pokud by to bylo nutné, jsem schopná mu vymazat tuto vzpomínku. " Řekla jsem nezúčastněně.
" Výborně, teď vás poprosím, aby jste se vrátila domů, než si někdo všimne vaší nepřítomnosti. Ničeho se nebojte. " Usmál se.
" Můžete samozřejmě použít můj krb, myslím, že nestojíme o to, aby vás zde vidělo více studentů, než při vaší cestě sem. "
Také jsem se usmála a pocítila jsem obrovskou úlevu. Byla jsem ráda, že jsem se do této nebezpěčné hry pustila a hlas moudrého kouzelníka mě uklidnil.
" Zatím nashledanou pane profesore "
Nabrala jsem si Letax a než jsem opustila jeho krb ještě jsem zaslechla jeho poslední slova:
" Nashledanou a děkuji, jste velice statečná a nadaná čarodějka!"
To už jsem se ale objevila na druhé straně a opatrně jsem se proplétala spletí chodeb zpět k hlavní části domu. Zapadla jsem k Dracovi do pokoje a svalila jsem se na křeslo. V tu chvíli byl u mě a bouřlivě mě obejmul.
" Panebože, já jsem měl ale nahnáno. Takže? " Usmála jsem se a pocítila jsem jak nám oboum padá kámen ze srdce.
" Brumbál z Řádem jim přijdou na pomoc, ale my se musíme té akce účastnit. Prý aby nevzešlo nějaké podezření."
Draco se znovu usmál a již klidně promluvil:
" To jsem čekal. Takže úkol splněn. Teď bychom se měli připravit na tu akci."
" Máš pravdu, Dráčku, jdu se převléci. Sejdeme se v salonu, jak bylo domluveno s otcem. "
Naposledy jsem se usmála a odešla jsem do svého pokoje. Věděla jsem, že jsem udělala správnou věc a byla jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Nikdy nebudu jako má matka a otec a Draco také ne. Pomalu jsem si oblékla plášť a do ruky vzala masku. Když jsem byla náležitě připravená, sešla jsem s hrdým a potěšeným výrazem dolů, kde už čekal otec, Draco a Narcissa. Společně jsme se přemístili na místo a vyčkávali......
OMLOUVÁM SE ZA CHYBY, ALE POTŘEBOVALA BYCH NĚKOHO, KDO DĚLÁ BETA-READ…. KOMENTY POTĚŠÍ…..
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak se vám tento blog líbí?

Docela ujde 36.5% (108)
Nelíbí 3% (9)
Je velmi hezký 30.1% (89)
Jsem nadšená 17.9% (53)
Pár věcí bych změnila, jinak je dobrý 8.1% (24)
Průměrný 4.4% (13)

Komentáře

1 arrri arrri | 1. června 2007 v 14:03 | Reagovat

dobrý, ale nepsala jsi v její charakteristice že její oblíbená kouzla jsou Imperius, Cruciatus a Avada kedavra? tak jaktože je teď hodná?

2 Anabella Black Anabella Black | E-mail | Web | 2. června 2007 v 19:10 | Reagovat

Každá postava vždycky prochází vývojem. Je to dcera dvou smrtijedů, tak musí alespoň zachovávat zdání, že k nim patří.....

3 arrri arrri | 3. června 2007 v 15:05 | Reagovat

ok, ale taky jsi tam psala že má znamení zla a na zátylku pentagram

4 Anabella Black Anabella Black | E-mail | Web | 3. června 2007 v 15:31 | Reagovat

No, jistě že má. Pentagram je jedno z nejmocnejších znamení dobra. A ještě o něm nikdo neví. A Znamení musí mít, protože se podle tradice musí přidat ke smrtijedům.....

5 arrri arrri | 3. června 2007 v 16:29 | Reagovat

PENTAGRAM je znamení DOBRA!!!!! vždyť ho používaj satanisti

6 Anabella Black Anabella Black | E-mail | Web | 3. června 2007 v 17:52 | Reagovat

Podle všech knih co jsem kdy četla o magii je pentagram původem nejčistší amulet, který chrání před černou magií. Mám doma taky jeden a dostala jsem k němu jednu knihu, kde všechny amulety popisují. Satanisti používají všechno, aby to mohli znečistit. Pokud jsi četla některou z knih náboženské ikonografie a symboliky, tak je tam všude psáno o pentagramu v dobrém.....Já si tyhle věci nastuduji, než je dávám do oběhu...

7 LUCKIILY LUCKIILY | E-mail | 4. června 2007 v 12:40 | Reagovat

Máš to nádherný, moc =) Jdu na další kapitolku =)))

8 niky niky | 7. července 2007 v 10:47 | Reagovat

Vypadá to zajímavě:-) těším se na pokračování

9 Freya Freya | 19. srpna 2007 v 11:44 | Reagovat

s těma znakama je potíž...hákovej kříž byl původně symbol štěstí nebo plodnosti, už nevím ale pak si ho vzal do padády Hitler otočil ho a stal se z něj symbol nacistů...

...něco podobného je v Relikviích Smrti s tím Grindelwaldovým znamením...

10 luckily luckily | Web | 5. srpna 2008 v 10:59 | Reagovat

hezká kapitolka!! povedla se ti... a to, jak zašla za Brumbálem bylo statečné!

11 Mary Mary | 7. srpna 2008 v 11:23 | Reagovat

Hej vážně super!!!!!

12 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 12. srpna 2009 v 19:18 | Reagovat

Lucius Malfoy jim říkal že se chystá útok na Příčnou ulici a ona říká Brumbálovy že jdou útočit na mudlovskou vesnici, to asi nebylo schválně, ne? :D

Jinakmě tak trochu překvapilo že se za ní Draco postavil a pokusil se jí krýt. Rozhodně ho popisuješ odvážnějšího, nežb byl v knihách :D

13 Zake Zake | Web | 10. srpna 2010 v 9:16 | Reagovat

takže hodná.. hmm to jsem tušila jako že
-- = + :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.